Fundacja Dzieci-Dzieciom
Nadliwie 1, 05-281 Urle
tel. (25) 624 04 07
mail:domrekolekcyjnynadliwie@gmail.com

OKOLICA

Natura to według chrześcijan dzieło Boże, które jest w pewnym sensie ikoną Stwórcy: odkrywanie przyrody to również odkrywanie Boga.

Wabi nas ona swoim spokojem, naturalnością. Może nam dać jednak coś jeszcze: może ewangelizować. O objawiającej Boga mocy przyrody mówi nam Pismo Święte. Choćby w Księdze Wyjścia: " Zwyczajny krzak czy góra stają się miejscem objawienia Boga zaś W Ewangelii Marka (9, 2-8)" Szczyt góry staje się szczytem mistycznego przeżycia: Jezus objawia się w boskiej postaci, przychodzą dawno umarli prorocy, słychać głos Boga".
Ludzie mają coraz mniejszy kontakt z przyrodą, nie potrzebują jej w swoim codziennym życiu, ale tęsknią za nią.

Nadliwie jest to niewielka wieś, leżąca na lewym brzegu Liwca, przy lokalnej drodze Kamieńczyk-Urle, ok. 10 km na płd.-wsch. od Wyszkowa.
Letniskowa kariera dolnego odcinka Liwca od Urli do Kamieńczyka rozpoczęła się w okresie międzywojennym, kiedy zapanowała moda na wyjazdy pod miasto.

Nasz dom rekolekcyjny otacza urokliwa okolica. Świeże powietrze, woń drzew, śpiew ptaków, co sprzyja idealnej atmosferze, sprzyjającej kontemplacji słowa Bożego.Można tu także także zwiedzić wiele zabytkowych miejsc.

Niektóre z zabytków do zwiedzenia to m.in Kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej – kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej ze sklepieniem kolebkowym w Urlach. Do ciekawych miejsc we wsi należy symboliczna mogiła żołnierzy francuskich zmarłych tu w 1945 roku.W Kamieńczyku zaś możemy zwiedzić Kościół  z drewnianą dzwonnicą z 1885 roku oraz Pomnik poległych w powstaniu Styczniowym. W okolicy możemy równiaż podziwiać Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Odwiedzając Jadów warto odwiedzić Cmentarz Żydowski oraz Kościół p.w. Znalezienia Krzyża Św., gdzie rozbrzmiewa melodia rokokowych organów.